Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pobyt w Bułgarii przypadł na ostatnie dni wakacji. Po rozgrywkach, odbywających się w godzinach od 9.00 do 13.00, młodzież miała czas wolny. Opiekunowie: p.Małgorzata Matusiak, nauczycielka ZSP w Starej Łubiance oraz p.Jerzy Kucharski wiceprezes Stowarzyszenia „Sprawni Razem”, a jednocześnie kierownik reprezentacji Polski, zapełniali go wieloma atrakcjami. Plażowanie i kąpiele w Morzu Czarnym oraz w hotelowym basenie, wieczory w kafejkach, spędzane przy bułgarskiej muzyce, wycieczka do miejscowości Balcik oraz czterogodzinny rejs po Morzu Czarnym to tylko niektóre z nich.
      Po powrocie do Polski i do szkoły, mistrzów powitali uczniowie i pracownicy ZSP w Starej Łubiance. „Jesteśmy dumni ..??????????..” mówiła pani dyrektor. Był też czas na gratulacje, podarunki, rozmowy i zdjęcia.
      A jednak nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Kiedy nasza młodzież wywalczyła kwalifikacje do reprezentowania Polski na mistrzostwach świata, jej wyjazd stanął pod znakiem zapytania. Ani warcaby, ani kręgle nie są uznane za dyscypliny paraolimpijskie, dlatego zawodnicy nie mogli liczyć na wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki. A wyjazd nie był tani. Wówczas do poszukiwań ludzi dobrego serca przystąpiły przede wszystkim p.Aleksandra Błażejewska prezes Stowarzyszenia „Sprawni Razem” w Pile oraz p.Anna Kubiak dyrektor ZSP w Starej Łubiance.
 Wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki dzięki posłom p.Błażejowi Parda i p.Krzysztofowi Paszyk, Starostwo Powiatowe w Pile, Urząd Miasta w Pile i Radni Miasta Piły, Starostwo Powiatowe w Złotowie, Gmina Okonek, również Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i inni.
Olbrzymie podziękowania należą się wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację wyjazdu.

red. Małgorzata Babska

 

2011 Uczniowie naszej szkoły mistrzami świata w warcabach.. Custom Footer text
Powered by Joomla 1.7 Templates