Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Sportu 


   

     W dniu 01 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance odbył się, jak co roku, Dzień Sportu. W tym dniu uczniowie wszystkich klas rywalizowali indywidualnie i grupowo o różnorakie słodkości, dyplomy, a co najważniejsze o puchar i tytuł "najlepszej pod względem sportu klasy roku".
   W pierwszej części tego dnia uczniowie indywidualnie wykonywali zadania o różnym stopniu trudności, zdobywając tym samym punkty dla klasy. Do pokonania były tory przeszkód z dość nietypowymi przyborami, które w ścisły sposób wiązały się z zawodami nauczanymi w szkole. Były to:

  1. Bieg z jajkiem (cukiernik)
  2. Przasadzanie kwiatków (ogrodnik)
  3. Naprawa auta (mechanik ....)
  4. Marsz z wypełnioną tacą (pracownik pomocniczy obsługi hotelowej).

  Po wykonaniu wszystkich czterech zadań sędziowie zabrali się do podliczania punktów, a młodzież przeszła na salę gimnastyczną, gdzie rozegrany został turniej piłki koszykowej. Końcowa punktacja pozwoliła uklasyfikować wszystkie klasy i tak kolejno:
     klasa IIb zajęła IV miejsce
     klasa Ib zajęła III miejsce
     klasa IIa zajęła II miejsce
   klasa Ia zajęła I miejsce, uzyskując tytuł "najbardziej sportowej klasy".

   Po burzliwych debatach sędziowie wybrali dodatkowo najlepszych sportowców z okazji Dnia Sportu: kategorii dziewcząt - Anna Domke, a w kategorii chłopców - Dawid Rzeszot. Uczniowie otrzymali drobne upominki i słodycze, ufundowane przez prywatnych sponsorów.
   Dyrekcji, organizatorom, sędziom, sponsorom i uczestnikom należą się serdeczne podziękowania.
Do usłyszenie w przyszłym roku!


Katarzyna Hajducka

2011 Dzień Sportu 01.06.2015. Custom Footer text
Powered by Joomla 1.7 Templates