Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA WYCHOWANKÓW INTERNATU
 
6 grudnia grupa wychowanków internatu  udała się na mikołajkową  wycieczkę do Piły. Podczas wyprawy odwiedziliśmy Świętego Mikołaja w Galerii Vivo, zjedliśmy  kolację w jednej z restauracji oraz podziwialiśmy najnowsze modele motoryzacji. Opiekunami podczas wycieczki były panie: Katarzyna Jarząbkiewicz  oraz Katarzyna Jasion.
 
 
 

LEDNICKA WIOSNA POETYCKA


 

 

XX EDYCJA

 

Regulamin

Turnieju Poetyckiego „O Koronę Wierzbową”

 

Turniej adresowany jest do uzdolnionej literacko młodzieży szkolnej w wieku od 12 do 19  lat. Jego celem jest odkrywanie i rozwijanie młodych talentów poetyckich, propagowanie patriotyzmu, wiedzy przyrodniczej, historycznej oraz geograficznej o Ziemi Lednickiej.

 

Warunki uczestnictwa:

  •  należy nadesłać maksymalnie 3 niepublikowane teksty poetyckie, mogą być także tematycznie związane z Ziemią Lednicką oraz obchodami 1050 rocznicy chrztu  Polski,
  • w 3 egzemplarzach (wydruk) oraz w wersji elektronicznej (płyta),
  • każdy egzemplarz musi być podpisany (imię, nazwisko, wiek, adres uczestnika, nazwa i numer telefonu szkoły),
  • prace należy nadsyłać w terminie do 1 maja 2016 r. pod adres:

Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo

ŁUBOWO 13 f,

62-260 ŁUBOWO

                                                                                    (z dopiskiem na kopercie)

                                       

XX Lednicka Wiosna Poetycka

          Turniej Poetycki

  „O KORONĘ WIERZBOWĄ”.

                          

 

Wiersze oceniają jurorzy (poeci, poloniści). Rozstrzygnięcie Turnieju odbędzie się podczas uroczystego spotkania w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w drugiej dekadzie maja / przedostatnia sobota 21  maja br. Laureaci zostaną powiadomieni o nagrodach na 3 dni przed  imprezą. Nagrodzone utwory odczytają autorzy. Organizatorzy poczynią starania, aby finał konkursu uświetnili  swoją obecnością znakomici twórcy. Przewidziano także zajęcia warsztatowe oraz możliwość prezentacji tekstów poetyckich wcześniej zgłoszonych w Turnieju Jednego WierszaNagrodzone wiersze będą wydrukowane w specjalnym zbiorku. Nagrodą główną w turnieju „O KORONĘ WIERZBOWĄ”  będzie niespodzianka. Organizatorzy serdecznie zapraszają młodych twórców, miłośników poezji i Ziemi Lednickiej do uczestnictwa w Turnieju... Zgłoszenie udziału w konkursie jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika na potrzeby konkursu oraz bezpłatnym wykorzystaniem wizerunku uczestnika w celach związanych z realizacją statutową placówki i promocją (upublicznianie zdjęć). Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:

Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo 61/427-59-34 e-mai , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                

 

WYSTĘP ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT


 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


 

     21 marca 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia wszystkie klasy rywalizowały ze sobą w czterech następujących konkurencjach, przygotowanych przez p. Edytę Stanisławek:

  1. Konkurs KARAOKE (cała klasa/wybrana grupa/jeden uczeń) przygotowała jedną piosenkę  do zaśpiewania.
  2. Konkurs MISS/MISTER WIOSNY – jedna lub dwie osoby przebrały się za Panią/Pana Wiosnę.
  3. Konkurs na najciekawszy PLAKAT WIOSENNY – wykonany dowolną techniką.
  4. Konkurs MASTERCHEF (drużyna trzech osób miała za zadanie jak najefektowniej przyozdobić z podanych na tacach składników upieczone przez uczniów babeczki).

Wszystkie klasy dzielnie i na wesoło ze sobą rywalizowały.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji wyniki przedstawiły się następująco:

I miejsce zajęła klasa III A i tym samych ma prawo do trzech dni bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek.

II miejsce zajęła klasa I B i tym samych ma prawo do dwóch dni bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek.

III miejsce zajęła klasa III B i tym samych ma prawo do jednego dnia bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek.

 

Wyróżnienia otrzymały pzostałe klasy: klasa I A, klasa I P, klasa II A, klasa II B.

     Na koniec wszystkie klasy otrzymały słodki poczęstunek w postaci pysznych kolorowych babeczek oraz słodyczy ufundowanych przez szkołę, a także dyplomy i podziękowania ze strony pani Dyrektor Anny Kubiak oraz Jury w składzie: p. Małgorzaty Matusiak, p. Marty Markowskiej oraz p. Edyty Stanisławek.

Gratulujemy!!!

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy samych radosnych wiosennych dni.

Edyta Stanislawek

KONKURS ORTOGRAFICZNY


 

     Dnia 15 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance odbył się szkolny KONKURS ORTOGRAFICZNY. W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły, którzy pisali dyktando sprawdzające znajomość zasad ortografii. Prace konkursowe sprawdzało Jury w składzie: p. Małgorzata Babska oraz p. Edyta Stanisławek.

Laureaci konkursu:

I miejsce zajęła:  Beata Wojciechowska

II miejsce: Mateusz Ciok

III miejsce: Patryk Lange

Wyróżnienie otrzymali również:  Paweł Kryczka oraz Filip Kraszewski.

Edyta Stanisławek

2011 AKTUALNOŚCI. Custom Footer text
Powered by Joomla 1.7 Templates