Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O TEMATYCE ADWENTOWO-BOŻONARODZENIOWEJ


 

       12 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się II Edycja Konkursu o tematyce Adwentowo-Bożenarodzeniowej. W zawodach wzięło udział 6 szkół z powiatu pilskiego, wałeckiego i wągrowieckiego. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów i zasadniczych szkół zawodowych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz umiarkowanym. Po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycili nas uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zawodnicy brali udział w pięciu konkurencjach:

  • wykonanie ozdoby choinkowej w dowolnej technice
  • przygotowanie zwyczajów i tradycji świątecznych w wybranych krajach Unii Europejskiej
  • wiedza na temat tradycji i zwyczajów związanych z czasem Adwentu i Bożego Narodzenia
  • ozdabianie pierników
  • konkurencja „Mistrz Kulinarny” – rozpoznawanie potraw wigilijnych (zawodnik miał zawiązane oczy)

Konkurs miał na celu integrację, promowanie szkolnictwa specjalnego w regionie oraz poszerzenie wiedzy młodzieży na temat Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość zakończyła się wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez Spółdzielnię Socjalną „Stara Łubianka”.

 

 

 

2011 konkurs bożonarodzeniowy. Custom Footer text
Powered by Joomla 1.7 Templates