Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


 

W dniu 15 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przesłaniem uroczystości były słowa Andrzeja Frycza Modrzewskiego z dzieła “O poprawie Rzeczypospolitej”. “ Niech tedy to będzie celem Rzeczypospolitej, by w niej wszyscy obywatele mogli żyć dobrze i szczęśliwie, to jest uczciwie i sprawiedliwie, aby wszyscy rośli godnością i pożytkami, aby wszyscy wiedli żywot spokojny i cichy, aby każdy mógł strzec swej własności i ją zachować, aby przed krzywdą każdy był jak najmocniej zabezpieczony.” W montażu słowno-muzycznym pod hasłem  „…A jednak Polska…” wzięła udział młodzież z zasadniczych klas zawodowych oraz z klasy przysposabiającej do pracy. Słowami wielkich poetów uczniowie oddali hołd  Polakom, walczącym za niepodległość, ojcom niepodległego państwa polskiego. Ważnym aspektem uroczystości była próba odpowiedzi na pytanie: „Czym dla nas młodych obywateli jest poczucie godności oraz dumy narodowej?” Całą uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego w koncercie piosenek i pieśni patriotycznych.

 Organizatorzy

 

 

 

2011 Dzień Niepodległości 2016. Custom Footer text
Powered by Joomla 1.7 Templates