Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KONKURS „KARTKA DO ALBUMU Z PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK”


     23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (ang.:World Book and Copyright Day). Obchodzony co roku 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiło  w 1995 roku UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Święto zainaugurowano w Barcelonie, w setną rocznicę powstania Unii. 23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą  promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Bo czyż nie miał racji Cycero, twierdząc, że: „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.” W naszej szkole z okazji tego święta biblioteka szkolna  ogłosiła konkurs na kartkę do albumu z przeczytanych książek.

 I miejsce zajął Mateusz Ciok, który wykonał ilustrację do książki „Kamienie na szaniec”.

 II miejsce zajęli: Dominik Owsianik, ilustrując książkę „Opowieści z Narnii” oraz Agata Jenda, ilustrując „ Koziołka Matołka”.

 III miejsce zajęli: Daria Miroszczenko, która wykonała ilustarcję do książki „Akademia wampirów” oraz Jan Bocian, który zilustrował książkę „Szatan z siódmej klasy”.

 Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 red. Edyta Stanisławek

 

2011 KONKURS „KARTKA DO ALBUMU Z PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK”. Custom Footer text
Powered by Joomla 1.7 Templates